AHL: Torpéda Zlaté Moravce – HK Medvede Hosťovce

V nedeľu 29.01.2012 sme videli ďalšie kvalitné stretnutie v AHL mesta Zlaté Moravce, kedy sa stretli Torpéda Zlaté Moravce (domáci) a HK Medvede Hosťovce (hostia). Celý zápas vykazoval po celý čas známky najvyššej kvality hokeja v podaní oboch mužstiev. Domáci aj hostia začali opatrne a sústredili sa hlavne na kvalitnú defenzívu, o čom svedčal aj stav stretnutia, kedy v druhej tretine bol vyrovnaný stav 0:0. Kvalita hráčov v oboch mužstvách umožňovala divákom vzhliadnuť pekné akcie na jednej aj druhej strane. Účet stretnutia otvorili Medvede, ale Torpédam sa podarilo vyrovnať stav stretnutia ešte do sirény druhej tretiny. V tretej tretine to boli opäť Medvede, ktoré išli do vedenia. Torpéda mali mnohé sľubné šance, aj v podobe samostatné úniku, napriek tomu sa im nedarilo skórovať. Nakoniec sa im to však podarilo, vyrovnali stav stretnutia na 2:2 a o drámu na ľade bolo postarané. Na ľadovej ploche a na lavičke bolo vidieť vystrašeného medveďa. Kvalita zápasu sa ďalej stupňovala, čo Medveďom prinieslo ovocie v podobe rozhodujúceho gólu na 3:2. Torpéda sa v závere pokúsili o hru bez brankára, ale nakoľko 25 sekúnd pred koncom faulovali a museli hrať bez svojho najlepšieho hráča, odohrali zbytok času pred ich bránou. Opätovne musím pripomenúť, že sme videli jedno z najkvalitnejších a najslušnejších stretnutí v našej AHL, za čo musíme poďakovať jednak hráčom oboch mužstiev a rozhodcom. Ďakujeme.